Klimatyzatory

Klimatyzatory naścienne typu Split

Klimatyzatory ścienne typu split należą do najczęściej stosowanych rozwiązań na rynku z uwagi na ich atrakcyjną cenę. Ich wszechstronne zastosowanie oraz nieskomplikowany montaż sprawiają, że ten rodzaj klimatyzatorów stanowi doskonały wybór do różnego rodzaju pomieszczeń. Model split, to estetyczny wygląd i prostota obsługi. Klimatyzatory naścienne typy split można z powodzeniem montować w domach, biurach i obiektach użytkowych. Ich główne zalety, to wyjątkowo cicha praca, wygodna obsługa i funkcja grzania, która pozwala ogrzać pomieszczenie w chłodniejsze dni.

Klimatyzatory ścienne typu split montowane są na ścianie 10-30 cm od sufitu. Sterowanie odbywa się za pomocą bezprzewodowego pilota. Dzięki nowoczesnej sprężarce inwerterowej są wydajne, ekonomiczne i idealnie dostosowują swą moc do temperatury otoczenia.

Charakterystyka:

Do 1 jednostki zewnętrznej możemy podłączyć maksymalnie 1 jednostkę zewnętrzną.

System chłodzi i ogrzewa pomieszczenie

Klimatyzatory typu multisplit

Jak wskazuje nazwa multisplit, to połączenie wielu niezależnych jednostek wewnętrznych. W skład zestawu wchodzi jednostka zewnętrzna oraz klika jednostek wewnętrznych montowanych w wybranych pomieszczeniach. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest jednoczesne chłodzenie całego budynku. Bardzo istotną zaletą jest możliwość indywidualnego sterowania temperaturą w każdym z pomieszczeń. Najczęściej w jednym budynku montuje się od 2 do 5 jednostek wewnętrznych. Klimatyzatory multi split idealnie sprawdzają się w domach jednorodzinnych . Z uwagi na różnorodność zastosowań rozróżniamy jednostki wewnętrzne typu naściennego, kasetonowego, kanałowego oraz przypodłogowo- podsufitowego. Niewielki rozmiar jednostki zewnętrznej zajmuje niewiele miejsca na elewacji budynku.

Charakterystyka:

Do 1 jednostki zewnętrznej można podłączyć do 5 jednostek wewnętrznych

Chłodzenie i ogrzewanie, aż w 5 różnych pomieszczeniach

Indywidualne sterowanie w każdym z pomieszczeń

Klimatyzatory kasetonowe

Klimatyzatory kasetonowe to urządzenia typu split składające się z dwóch jednostek- wewnętrznej i zewnętrznej. Główną zaletą tego typu klimatyzacji jest możliwość dopasowania jej do wnętrza w którym chcemy dokonać montażu. Klimatyzatory kasetowe instaluje się w pomieszczeniach, gdzie znajdują się sufity podwieszane.

Klimatyzatory kanałowe

Klimatyzacja kanałowa to rozwiązania dostarczające powietrze poprzez przewody wentylacyjne do wielu pomieszczeń. Instalacja przechodzi przez ściany i/lub stropy. Montaż klimatyzacji kanałowej związany jest z wykonaniem odpowiednich przepustów. Urządzenie sterujące, czyli odpowiadające za chłodzenie umieszczane jest zawsze w osobnym pomieszczeniu. W związku z tym najlepiej to rozwiązanie wprowadzić na etapie projektowania budynku, co nie oznacza że późniejsza instalacja nie jest możliwa. Taki wymóg dotyczy tylko klimatyzacji kanałowej.

Klimatyzatory przypodłogowo- podsufitowe

Klimatyzatory przypodłogowo-podsufitowe to jednostki typu split, które montowane są bezpośrednio pod sufitem bądź pionowo na ścianie przy podłodze. Takie rozwiązanie najczęściej znajduje zastosowanie w wysokich lokalach, w których nie ma potrzeby chłodzenia górnych partii pomieszczenia. Cechą wyróżniającą klimatyzatory podsufitowe od innych rodzajów urządzeń chłodniczych jest zastosowanie dużej mocy jednostki przy montażu bez większych ingerencji w konstrukcje pomieszczenia. Najczęściej stosowane w przemyśle.